تبلیغات پزشکان

تبلیغات شما با تعرفه مناسب

کلیک کنید

سامانه اطلاعات پزشکان تهران
مراکز ترک اعتیاد

آمارگیر سایت
با خوردن اين خوراکيها،پف چشمتان را از بين ببريد!!
با خوردن اين خوراکيها،پف چشمتان را از بين ببريد!!براي داشتن پوست سالم لازم است يک رژيم غذايي سالم داشته باشيد. رژيمي سرشار از ويتامين، پروتئين و مواد معدني. کليد اصلي اين راز رعايت تعادل در خوردن است .

بايد توجه داشته باشيد که مواد غذايي که مصرف مي کنيد تاثير مستقيمي روي پوست خواهد داشت. در اين مطلب به چند نوع ماده غذايي و نقش آن ها اشاره خواهيم کرد.1 – شکر؛ براي بهبود پوست از مصرف شکر که مضرترين ماده براي پوست است پرهيز کنيد. هر دونات، شکلات و نوشابه اي که مصرف مي کنيد، به قند خون و يا گلوکز افزوده مي شود.2- تاثير قند بر وزن؛ قند باعث مي شود چربي اطراف شکم تجمع پيدا کند و خطر سکته و حمله قلبي نيز افزايش يابد هنگامي که در آينه به صورت خود نگاه کنيد شاهد خطوط ريزي خواهيد بود که به مرور زمان عميق تر مي شود. براي جلوگيري از اين امر از مصرف مواد قندي پرهيز کنيد. مصرف کم آب نيز پف چشم ايجاد مي کند.

به گفته متخصصان داشتن اطلاعات در خصوص تاثير غذا روي ظاهر و رعايت چند نکته مربوط به پوست مي تواند در عرض چند روز چين و چروک و پف چشم را از بين ببرد:

* مصرف پروتئين کم چرب را افزايش دهيد.

* مصرف مواد غذايي سرشار از روغن هاي امگا 3، 6 و 9 مانند ماهي، ميوه مغزدار، سبزي ها (سبزپررنگ)، زيتون… را افزايش دهيد.

* از روغن هاي تيره و با کيفيت براي آشپزي استفاده کنيد.

* آنتي اکسيدان به رژيم غذايي خود اضافه کنيد. با خوردن ميوه، سبزي و ميوه مغزدار مانند گردو و فلفل دلمه اي قرمز آنتي اکسيدان لازم خود را تامين کنيد. گنجاندن مکمل هاي مغذي حاوي آنتي اکسيدان راه خوبي براي جوان سازي پوست است.

* استرس خود را کنترل کنيد؛ استرس باعث افزايش ميزان کورتيزول و در نتيجه منجر به چين و چروک پوست و پف کردگي چشم مي شود.

3 - تاثير ادويه و گياه روي پوست؛

ادويه هاي غني از آ نتي اکسيدان عبارتند از خردل که نوعي آنتي اکسيدان قوي و تصفيه کننده است، زيره، فلفل سياه، ميخک، دارچين و مرزنگوش. اگر چه اين ادويه ها غني از آنتي اکسيدان است که براي سلامت کلي و پوست مفيد است به طور کلي نسبت به مصرف ميوه و سبزيجات سرشار از آنتي اکسيدان دقت کافي داشته باشيد. بعضي مواد غذايي با از بين بردن راديکال هاي آزاد تاثير مثبتي روي پوست مي گذارد.

4 – تاثير چاي سبز روي ظاهر فرد؛

کارشناسان مي گويند، چاي سبز سرشار از آنتي اکسيدان است و بهتر است جايگزين قهوه شود.


کلمات کليدي : با خوردن اين خوراکيها،پف چشمتان را از بين ببريد!!

© کپی رایت توسط : بزرگترین بانك اطلاعات پزشكان تهران| اطلاعات دارویی|داروخانه ها|مراکز درمانی (کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط و متعلق به این سایت است.)
برداشت مطالب فقط با اجازه کتبی و ذکر منبع امکان پذیر است .

نوشته شده در تاریخ : 13 تير ماه ، 1390 (4140 مشاهده)

[ بازگشت ]