تبلیغات پزشکان

تبلیغات شما با تعرفه مناسب

کلیک کنید

سامانه اطلاعات پزشکان تهران
مراکز ترک اعتیاد

آمارگیر سایت
میوه ها و گیاهان آرامبخش - پزشک آدرس
میوه ها و گیاهان آرامبخش

 

1. گل «بادرنجبویه »: ضدتشنج است . به درهم ریختگی وضع عصبی ، افسردگی و خستگی روحی پایان می دهد. دم كرده 10 تا 15 گرم برگ و گل «بادرنجبویه » در یك لیتر آبجوش درمان تشنج های عصبی است كه می توانید یك فنجان پس از هر غذای اصلی بنوشید. این دم كرده برای درمان سرگیجه ، تهوع ، دلشوره و بیخوابی هم مفید است .


 

    2. گیاه «به لیمو» یا «ورون »: «به لیمو» ضدتشنج و آرامبخش بوده برای رفع دلهره و تشویش و نگرانی دایمی مفید است . در صورتی كه دچار خستگی روحی و ترس و تپش قلب و اضطراب هستید نوشیدن چای ورون را به شما توصیه می كنیم .

    بدین منظور یك قاشق مرباخوری از گیاه را در یك لیوان آب جوش دم كرده با عسل میل كنید. اگر قبل از خواب این چای را بنوشید در رفع بی خوابی موثر است .

    3. پیاز: فسفری كه در پیاز موجود است برای انجام كارهای فكری و ضعف و فرسودگی جسمی و عصبی مفید است . اشخاصی كه دچار بی خوابی هستند اگر شب ها همراه با غذای خود پیاز بخورند زودتر و آسوده تر به خواب خواهند رفت . برای درمان حمله های عصبی پیاز را از وسط دو قسمت كرده جلوی بینی برده و نفس های عمیقی بكشید، موثر است .

    4. گل بابونه : ضد سردردهای عصبی ، میگرن ، سردردهای ناشی از خستگی و مقوی اعصاب می باشد. دم كرده یك قاشق مرباخوری گل بابونه در یك لیوان آب جوش كه با عسل یا نبات شیرین شده برای این منظور مفید است .

    5. برای تقویت اعصاب : گیاه اكالیپتوس : دم كرده 20 تا 50 گرم برگ اكالیپتوس در یك لیتر آب جوش كه كمی شیرین شده صبح و ظهر و عصر و شب برای تقویت اعصاب مفید است و اثر شفابخش دارد.

    6. مصرف سماق برای اعصاب مضر است .

    7. كاهو: مصرف كاهو را در مورد معالجه و درمان عصبانیت ، بی خوابی ، دردهای اعصاب ، میگرن ، تپش قلب ، سردردهای عصبی به كار می برند.

    8. زردآلو: میوه یی است كه برای اعصاب مفید بوده و آن را تقویت می كند به همین جهت به كسانی كه اهل مطالعه و تعمق هستند و كارهای فكری دارند مصرف آن توصیه می شود.

    9. گوجه فرنگی : خوردن روزانه چند گوجه فرنگی برای درمان خستگی مفرط و زودگذر مفید است .

    10. عدس : عدس به علت داشتن ویتامین های إ و آهن ، كلسیم ، پتاسیم و منگنز مصرف آن به كسانی كه كارهای سنگین و سخت بدنی می كنند و همچنین اشخاصی كه كارهای فكری انجام می دهند توصیه می شود. خوردن عدسی به سیستم عصبی كمك می كند.

    11. اگر احساس كردید خسته اید، اشتها ندارید، چین هایی به صورت تان افتاده و رنگ چهره تان زرد شده است . یك «پیاز» درشت را كه چهار قسمت شده است در 3 فنجان آب بجوشانید تا پیاز بپزد و یك فنجان آب از آن باقی بماند و صبح ناشتا آن را بنوشید.


کلمات کليدي : میوه ها و گیاهان آرامبخش - پزشک آدرس

© کپی رایت توسط : بزرگترین بانك اطلاعات پزشكان تهران| اطلاعات دارویی|داروخانه ها|مراکز درمانی (کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط و متعلق به این سایت است.)
برداشت مطالب فقط با اجازه کتبی و ذکر منبع امکان پذیر است .

نوشته شده در تاریخ : 14 خرداد ماه ، 1390 (4892 مشاهده)

[ بازگشت ]