تبلیغات پزشکان

تبلیغات شما با تعرفه مناسب

کلیک کنید

سامانه اطلاعات پزشکان تهران
مراکز ترک اعتیاد

آمارگیر سایت
خواص خرما - پزشک آدرس

اسم من ((خرما)) است !

 من در هر مرحله ، از شكوفه تا رسیدن ، داراى خواص گوناگون هستم .

شكوفه ى من مقوى جسم و روح است .

گل من پس از شكفتن التهاب خون را تسكین مى دهد

و خودم براى امراض عفونى مفید بوده ، قوه بینایى ، شنوایى ، درد مفاصل و سیاتیك را درمان مى نمایم .

در من هزاران خاصیت وجود دارد كه یكى از آن ها، دشمنى و مبارزه با سرطان است !
اسم من خرما است . در فارسى به درخت من ((خرما بن )) و درخت خرما گویند و اعراب به خرما ((تمر)) و به درخت آن نخل گویند و این همان درختى است كه حضرت عیسى در زیر سایه آن از مادر متولد شدند و خداوند به حضرت مریم امر فرمودند تا از میوه من بخورد - درخت من معمولا در جایى میوه مى دهد كه سرش در آتش و پایش در آب باشد. چه آفتاب سوزان و آب فراوان براى من ضرورت دارد. در ایران در بم - بلوچستان - اهواز - آبادان - جهرم - قصرشیرین و خرمشهر به عمل مى آیم . اقسام زیاد دارم كه فرق آنها در كوچكى و بزرگى و شكل میوه است و بهترین محصول من مضافتى كرمان و بلوچستان است . درخت من نر و ماده دارد.

درخت نر میوه نمى دهد، فقط شكوفه مى نماید و یكى از عجایب ایران یك درخت خرماى نر در بلوچستان مى باشد كه 45 متر قامت دارد. شكوفه درخت من معمولا در محفظه اى است به شكل ماهى كه سر و ته آن باریك و میان آن پهن و ضخیم است . به غلاف این محفظه در فارسى نارونه و در عربى كفرى گویند و چون این غلاف بشكفد، در وسط آن ماده اى شبیه پشمك سفید رنگ ظاهر مى شود كه به آن اعراب طلع گویند و داراى دانه است كوچكتر از گندم كه خرماكاران آنها را برداشته در وسط شكوفه ى ماده مى گذارند تا میوه آن شیرین و شاداب شود، و در غیر این صورت ، میوه آن نرك شده و قبل از رسیدن گندیده و از بین مى رود. طبق مطالعات نویسنده ى زبان خوراكیها، با این میوه هاى سبز نرك مى توان مربا و ترشى درست كرد. و از منافع آن بهره مند شد. میوه من از موقع شكوفه كردن تا رسیدن هفت مرحله دارد كه هر یك داراى اسامى مختلف و گوناگون است و اكنون اجازه فرمائید كه آنها یكى پس از دیگرى خود را به شما معرفى نمایند.


کلمات کليدي : خواص خرما - پزشک آدرس

© کپی رایت توسط : بزرگترین بانك اطلاعات پزشكان تهران| اطلاعات دارویی|داروخانه ها|مراکز درمانی (کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط و متعلق به این سایت است.)
برداشت مطالب فقط با اجازه کتبی و ذکر منبع امکان پذیر است .

نوشته شده در تاریخ : 14 خرداد ماه ، 1390 (5120 مشاهده)

[ بازگشت ]