تبلیغات پزشکان

تبلیغات شما با تعرفه مناسب

کلیک کنید

سامانه اطلاعات پزشکان تهران
مراکز ترک اعتیاد

آمارگیر سایت
طاسي زودرس نشانه ابتلا به سرطان پروستات
طبق مقاله‌اي كه در مجله Annals of oncology منتشر شده است محققان فرانسوي 669 مرد 46 ساله را زير نظر گرفتند تا رابطه ميان ريزش موي زودرس و سرطان پروستات را معلوم كنند. از ميان داوطلبان 388 مرد مبتلا به سرطان پروستات بودند. نتايج بررسي‌ها نشان داد مرداني كه به سرطان مبتلا بودند همگي از سن 20 سالگي دچار ريزش مو شده بودند. كشف اخير به تشخيص زودهنگام سرطان پروستات و درمان سريع آن كمك مي‌كند.جالب است که نتايج يک تحقيقات در سال ميلادي گذشته که در مجله اپيدميولوژي سرطان انتشار بود ، کاملا برعکس اين مورد بوده است . نتايج آن تحقيقات نشان مي داد مرداني که در سنين پايين دچار طاسي سر مي شوند کمتر احتمال دارد که به سرطان پروستات مبتلا شوند .سرطان پروستات , سرطاني است که در غده پروستات به وجود مي آيد . سرطان پروستات يکي از شايع‌ترين سرطان‌هايي است که مردان را مبتلا مي‌کند.

غده پروستات غده‌اى است که تنها در مردان يافت مى‌شود. اين غده در زير مثانه قرار دارد و مايعى به داخل منى ترشح مى‌کند.

سرطان پروستات با نشانه‌هاى مرتبط با دفع ادرار و يا درد شکم تظاهر مى‌کند. اين نشانه‌ها با علائم بيمارى‌هاى رايجى مانند عفونت و بزرگى خوش‌خيم پروستات مشابهت دارد.

پروستات غده اي است که تنها در مردان وجود دارد و محل قرارگيري آن در زير مثانه و قسمت جلوي راست روده (مقعد) مي باشد. سرطان به نوعي بيماري گفته مي شود که در آن سلولها به شکل غيرقابل کنترلي در داخل بدن شروع به رشد مي کنند و سپس بافت ها و اعضاي بدن را مورد تهاجم قرار داده و تخريب مي نمايند.

غده پروستات اطراف دهانه مثانه و مجاري ادرار و ماهيچه هايي که در هنگام دفع مني منقبض مي گردند را احاطه کرده است و يکي از سه غده لازم براي توليد مثل در مردان مي باشد. اين غده , مايع چسبناک شيري رنگي متشکل از اسيدها و آنزيم ها را توليد مي کند  و در تغذيه و نگهداري سلولهاي اسپرم , کمک شاياني مي کند.

سرطان پروستات از سلولهاي غده پروستات شروع به تکثير نموده و ممکن است به ساير بخشهاي بدن شامل مثانه , روده بزرگ , راست روده و استخوان گسترش نمايد


کلمات کليدي : بانک اطلاعاتي پزشکان اطلاعات دارويي آدرس پزشکان آدرس مطب پزشک داروخانه هاي شبانه روزي آدرس بيمارستان هاي تهران مطب پزشکان تهران

© کپی رایت توسط : بزرگترین بانك اطلاعات پزشكان تهران| اطلاعات دارویی|داروخانه ها|مراکز درمانی (کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط و متعلق به این سایت است.)
برداشت مطالب فقط با اجازه کتبی و ذکر منبع امکان پذیر است .

نوشته شده در تاریخ : 28 ارديبهشت ماه ، 1390 (4242 مشاهده)

[ بازگشت ]